Menu


Spektakl kolorowy folklor 2

Spektakl kolorowy folklor 2

Federacja Polskich Zespołów Folklorystycznych w Wielkiej Brytanii oraz POSK Londyn zapraszają na kolejny Spektakl p.t. Kolorowy Folklor 2.

Jest to tętniąca życiem uczta polskiego tańca, piosenki i muzyki, którą zaprezentuje 5 zespołów z Londynu oraz z Birmingham, Slough, Cambridge i Southampton. Wcześniejszy Spektakl w 2014r. został zorganizowany wspólnie z POSKiem jako część obchodów 50-tej rocznicy istnienia POSK’u.

Spektakl odbędzie się w weekend 29-go lutego/1-go marca b.r. w teatrze POSKu przy King St. Hammersmith, London W6 0RF. Na koncercie w sobotę wystąpią zespoły w składzie osób dorosłych natomiast w niedzielę wystąpią dzieci oraz młodzież.  

Zespoły przynależne do Federacji regularnie występują na różnego rodzaju imprezach, już nie raz w obecności rodziny królewskiej i telewizji. W zespołach znajdują się wyłącznie amatorzy, z pierwszego, drugiego a nawet trzeciego polskiego pokolenia powojennego, jak również sporo nowoprzybyłych rodaków - niektórzy uczestnicy w ogóle nie mają pochodzenia polskiego. Co ich wszystkich łączy? To wspólne zamiłowanie do bogatego i wielobarwnego polskiego dziedzictwa. 

Federacja Polskich Zespołów Folklorystycznych w Wielkiej Brytanii jest organizacją non-profit która wspiera i promuje Polską kulturę na terenie UK. Ania Szpek, Prezes Federacji Polskich Zespołów Folklorystycznych w Wielkiej Brytanii powiedziała: - Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wspólnie z POSKiem przedstawić publiczności to co jest najlepsze w dziedzinie polskiego folkloru na terenie południa Anglii. Nasze zespoły tworzą razem wszechstronny i zróżnicowany program, spektakularne wydarzenie przedstawiające autentyczne piosenki i tańce z różnych regionów Polski. Zobaczymy specjalnie przygotowane występy pełne elegancji i romantyzmu, jak też niezwykle żywe, z dozą niesamowitej akrobacji. Uczestnicy występują w strojach wykorzystujących tradycyjne wzory, tworzone przez specjalistów z Polski lub własnymi siłami. Wszystkich kochających ciekawe widowisko zachęcamy do przyjścia na jeden z koncertów. Zapowiada się imponujący i niezapomniany pokaz.

Kiedy: Sobota 29 luty 2020r. o 19.00; Niedziela 1 marca 2020r. 15.00 
Gdzie: teatr POSK; King St. Hammersmith, London W6 0RF
Bilety: do nabycia tutaj

Niedziela - koncert WYSPRZEDANY; Sobota: bilety wciąż dostępne.

Kontakt
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Facebook, Twitter, Instagram: @PolishFolkUK
Strona

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę