Menu


Zakaz używania kart kredytowych do hazardu

Zakaz używania kart kredytowych do hazardu

Komisja ds. hazardu poinformowała, że ludzie mają zakaz używania kart kredytowych do obstawiania zakładów, aby ograniczyć problem z hazardem. Zakaz rozpoczyna się 14 kwietnia, następuje po przeglądzie branży przez komisję i rząd.

W sumie 24 miliony dorosłych w Wielkiej Brytanii uprawia hazard, z czego 10,5 miliona robi to online. Badania pokazują, że 22% hazardzistów korzystających z kart kredytowych zalicza się do problematycznych graczy.

Neil McArthur, dyrektor generalny komisji ds. hazardu, powiedział: - Hazard kartami kredytowymi może prowadzić do znacznych szkód finansowych. Zapowiedziany przez nas zakaz powinien zminimalizować ryzyko szkód dla konsumentów, wynikających z hazardu za pomocą pieniędzy, których nie mają. Wiemy również, że istnieją przykłady konsumentów, którzy dzięki hazardowi zgromadzili dziesiątki tysięcy funtów długu w związku z dostępnością kart kredytowych. Istnieją również dowody na to, że opłaty pobierane przez karty kredytowe mogą zaostrzyć sytuację, ponieważ konsument może w większym stopniu próbować gonić straty. - dodaje.

Minister kultury Helen Whately powiedział: - Podczas gdy miliony odpowiedzialnie uprawiają hazard, spotkałem również ludzi, których życie wywróciło się do góry nogami z powodu uzależnienia od hazardu. Istnieją wyraźne dowody na szkodę ze strony klientów, którzy obstawiają za pieniądze, których nie mają, więc absolutnie słuszne jest, że działamy zdecydowanie, aby ich chronić.

Zakaz będzie miał zastosowanie do wszystkich produktów hazardowych online i offline, z wyjątkiem loterii prowadzonych z ważnych powodów. Loterie te będą musiały zapewnić znaczną warstwę dodatkowej ochrony osobom podatnym. Komisja powiedziała, że ​​bilety na te loterie, a także na loterię krajową, można kupić za pomocą kart kredytowych w supermarketach i kioskach, o ile są one kupowane z innymi produktami.

Zgodnie z nowymi przepisami wszyscy operatorzy hazardu online będą musieli uczestniczyć w programie samowykluczenia Gamstop i oferować go wszystkim klientom od 31 marca. 

(bbc.com)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę