MenuPrzewodnicząca 47. Balu Polskiego: Dziękuję!

  • Napisane przez  Goniec.com
Przewodnicząca 47. Balu Polskiego: Dziękuję!

43 tysiące funtów zebrała brytyjska Polonia podczas 47. edycji Balu Polskiego. Organizatorzy podsumowali zbiórkę z licytacji, loterii i aukcji towarzyszących Balowi i przedstawili końcowy efekt dobroczynnego wydarzenia.

Na uroczystości podsumowującej coroczny Bal przekazane zostały czeki tegorocznym beneficjentom. Tradycyjnie była to jedna organizacja charytatywna w Polsce (Dom Dziecka w Przybysławicach) i jedna w Wielkiej Brytanii (Coram Family and Childcare Trust). Dodatkowo, podobnie jak w poprzednim roku Bal Polski wsparł ideę budowy pomnika Niedźwiedzia Wojtka w Sopocie i przekazał środki do organizacji Klub Przyjaciół Misia Wojtka, nadzorującej powstawanie pomnika, którego odsłonięcie zaplanowane jest ju

– Komitet organizacyjny 47. Balu Polskiego jest zaszczycony, że Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie udostępniła swoje podwoje na uroczystość podsumowującą tegoroczną edycję Balu Polskiego – dziękowała podczas uroczystości Marzena Konarzewska, przewodnicząca 47. Balu Polskiego. – Jesteśmy wzruszeni, że podczas Balu, dzięki szczodrości naszych darczyńców i gości mogliśmy zebrać ponad 43 tysiące funtów. Jesteśmy bardzo zobowiązani naszym sponsorom i darczyńcom, szczególnie firmie Sami Swoi, firmie Best Foods, firmie księgowej Filip Slipaczek Chartered Financial Planner, klinice medycyny estetycznej dr Gabrieli Mercik, którzy wsparli nas finansowo oraz wszystkim darczyńcom, którzy przekazali cenne przedmioty na aukcję i loterię. Szczególnie dziękuję siostrom Kruszyńskim, które specjalnie z okazji Balu Polskiego zaprojektowały i przekazały na aukcję przepiękną suknię balową, pani Barbarze Hamilton, wspierającej od lat ideę Balu poprzez darowanie portretu swojego autorstwa, której to obrazy wielu wybitnych osobistości zdobią wnętrza na całym świecie.