Menu


Cechą, która jest bardzo ekscytująca w street arcie jest ulotność

Cechą, która jest bardzo ekscytująca w street arcie jest ulotność Ruda w Wielkim Mieście

Ruda w Wielkim Mieście - Polonistka z wykształcenia, z zamiłowania fotografka, podróżniczka i wielbicielka street - artu. Lubię szukać niezwykłości w pozornie zwyczajnych miejscach.

Londyn ma wiele twarzy. Jest tak różnorodny, że nie sposób zliczyć wszystkich jego odcieni. Poza interesującą architekturą, muzeami, musicalowym West Endem, pięknymi obszarami zieleni jest jeszcze mój raj - czyli street art.
Sztuka uliczna, graffiti, murale różnorodne wlepki od zawsze budziły moją ciekawość. Od jakiegoś czasu wschodnia część Londynu jest dla mnie najlepszym miejscem jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu i odkrywanie wciąż czegoś nowego. Brick Lane, Shoreditch, Hackney to miejsca muralowego i street artowego raju. Cechą, która jest bardzo ekscytująca w street arcie jest ulotność. Nigdy bowiem nie wiem, czy zobaczę ponownie to obiekty, które już widziałam i fotografowałam. Dzięki częstym poszukiwaniom odkryłam wielu ciekawych artystów, stacjonujących na stałe tu w Londynie.

Jedną z nich, zdecydowanie moją ulubioną jest Francuska ZABOU.

Od dwóch lat regularnie śledzę jej twórczość i jestem nią oczarowana. Tematem prac Zabou są zawsze czarno-białe portrety, na kolorowych , kontrastowych tłach. Jej świat artystyczny kręci się wokół ludzi. Maluje zarówno znanych :ikony sztuki takie jak  Frida, Picasso czy Salvador Dali, twórców muzyki jak David Bowie czy Amy Winehouse, ale także nieznanych, zwykłych , a w jej pracach niezwykłych ludzi.W każdej z prac artystki widać ogromny talent i wrażliwość . Zabou pokazuje uczucia i emocje głównie w oczach swoich bohaterów. Francuska czerpie energię z otoczenia i posiada niesamowitą umiejętność opowiadania historii ludzi, poprzez sztukę. Zabou Smith przyjechała do Londynu w 2012 roku by kontynuować naukę w zakresie projektowania graficznego. Tu zachwyciła się ogromem i różnorodnością street artu i zaczęła sama go tworzyć. W 2015 roku po raz pierwszy brała udział w  Femme Fierce - największym na świecie festiwalu street artu dla kobiet, w tunelu Banksy’ego na Leake Street, który od tego czasu corocznie wspiera.