Menu


Po głosowaniu brexit będzie opóźniony? 

Po głosowaniu brexit będzie opóźniony? 

Brytyjska Izba Gmin - jak podaje portal niezaleznapl - przyjęła dziś rządowy projekt uchwały wzywający do podjęcia próby opóźnienia brexitu do co najmniej 30 czerwca w razie przyjęcia umowy wyjścia z UE lub nawet dłuższego, jeśli parlament nie poprze żadnego porozumienia ze Wspólnotą.

- Brytyjska Izba Gmin odrzuciła propozycję wprowadzenia poprawki do niewiążącej uchwały parlamentu ws. ewentualnego opóźnienia wyjścia kraju z Unii Europejskiej, która stanowiłaby polityczne zobowiązanie do organizacji drugiego referendum ws. brexitu - czytamy na niezalezna.pl. - Za takim pomysłem zagłosowało jedynie 85 posłów, a przeciwko było 334. O wyniku głosowania zdecydowało m.in. to, że większość opozycyjnej Partii Pracy - która nie wyklucza poparcia takiego scenariusza w przyszłości - wstrzymała się od głosowania.

Wg tvn24.pl, przygotowany przez Downing Street tekst zakłada wyznaczenie nowego terminu granicznego dla przyjęcia projektu porozumienia w sprawie opuszczenia Wspólnoty na 20 marca. - Jeśli deputowani do tego czasu poprą jakąś formę umowy z Unią Europejskiej w sprawie warunków wyjścia - albo tę prezentowaną przez rząd, którą dotychczas dwukrotnie odrzucili, albo jakąkolwiek alternatywę - to brytyjski rząd zwróci się do pozostałych 27 państw członkowskich z prośbą o trzymiesięczne, techniczne wydłużenie procesu wyjścia z UE w celu przegłosowania niezbędnej legislacji wtórnej - podaje tvn24.pl.

(za: tvn24.pl, niezalezna.pl)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę