Menu


Wir polarny w Wielkiej Brytanii! Ma być ekstremalnie zimno

Wir polarny w Wielkiej Brytanii! Ma być ekstremalnie zimno shutterstock

Synoptycy ostrzegają mieszkańców Wysp przed drastyczną zmianą pogody. Porównują nadciągającą aurę do tej na Grenlandii. Wszystko przez polarny wir. 

W Wielkiej Brytanii pojawi się niskie ciśnienie znad Grenlandii oraz zimne powietrze znad Arktyki. Ma być ekstremalnie zimno, a na brytyjskich ulicach będzie leżała spora ilość śniegu. Warunki na drogach mają być fatalne.

Synoptycy zapowiadają, że w niektórych częściach kraju temperatura spadnie nawet do -11oC, a brytyjskie media tę aurę nazywają potrójnym wirem polarnym. Początkowo jednak przyjdzie znaczące ochłodzenie, a dokładniej mówiąc – mróz, dopiero później, czyli w przyszłym tygodniu poważne zamiecie śnieżne, które mogą wprowadzić spore zamieszanie i utrudnienia na drogach. 

Jak wynika z przewidywań i badań meteorologów, tegoroczna pogoda w styczniu ma być o wiele zimniejsza i sroga niż było to w poprzednich latach. 

Służby ratunkowe przestrzegają i ostrzegają mieszkańców Wysp, by w czasie takiej pogody zachowali szczególną ostrożność, ponieważ może się ona wiązać z wypadkami na drogach, a także poślizgnięciach, kończących się na złamaniach i innych obrażeniach. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę