Menu


NHS: Pacjenci nie przychodzą na umówione wizyty lekarskie

NHS: Pacjenci nie przychodzą na umówione wizyty lekarskie shutterstock

Brytyjska służba zdrowia apeluje do pacjentów, by informowali szybciej o rezygnacji z wizyty u lekarza. Dzięki temu skorzystają inni oczekujący w kolejce. 

- Kolejki do lekarzy się wydłużają, a coraz więcej pacjentów zachowuje się nieodpowiedzialnie i nie informuje o tym, że rezygnuje z wizyty u lekarza – informuje NHS.

W zeszłym roku zmarnowało się aż 15 milionów wizyt. Ten czas, lekarze oraz pielęgniarki mogliby wykorzystać na czas spędzony z innymi pacjentami, którzy oczekują pomocy. Za te niewykorzystane konsultacje – z czego jedna według NHS England kosztuje około 30 funtów – służba zdrowia zapłaciła 216 mln funtów. W przypadku straconego czasu lekarzy pierwszego kontaktu, statystyki mówią o 1,2 mln godzin. 

Dziennikarze dziennika The Guardian łatwo wyliczyli, że 216 mln funtów za opuszczone wizyty można by było wykorzystać chociażby na 224 640 operacji usunięcia zaćmy, 58 320 operacji wymiany stawu biodrowego, 216 000 terapii związanych z uzależnieniami od narkotyków. Ponadto, 216 mln funtów jest równowartością rocznych pensji 8 424 pielęgniarek środowiskowych. 

Dlatego też, NHS apeluje do wszystkich pacjentów, by informowali wcześniej poradnie lekarskie i przychodnie o swojej nieobecności, ponieważ dzięki temu z wizyty lekarskiej skorzysta inna osoba, a brytyjska służba zdrowia zaoszczędzi pieniądze. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę