Menu


Awaria O2 w Wielkiej Brytanii. Brak dostępu do usług sieci

Awaria O2 w Wielkiej Brytanii. Brak dostępu do usług sieci shutterstock

Jeden z największych operatorów komórkowych w Wielkiej Brytanii ma od rana problemy techniczne. Klienci O2 nie mogą korzystać z usług sieci. 

Na terenie całej Wielkiej Brytanii we wczesnych godzinach rannych doszło do awarii sieci komórkowej O2. Najwięcej skarg złożyli mieszkańcy większych miast, m.in. Londynu, Manchesteru oraz Birmingham. Mówi się o 25 mln niezadowolonych klientów. 

Jednak problem tak naprawdę dotyczy każdego użytkownika sieci O2, który posiada kartę sim z logo firmy. Od samego rana do firmy napłynęło tysiące zgłoszeń, informujących o problemach przy wykonywaniu połączeń oraz wysyłaniu sms’ów. 

Po kilku godzinach sieć O2 poinformowała, że znalazła przyczynę tak ogromnej awarii, która objęła całą Wielką Brytanię i że zajmują się likwidacją nieudogodnień. Poprosili także, by w miarę możliwości korzystać z Wi-FI.

-Jeden z naszych zewnętrznych dostawców zidentyfikował w swoim systemie problem z oprogramowaniem. Nasze zespoły techniczne pracują bardzo ciężko, aby rozwiązać ten problem. Zachęcamy do korzystania z Wi-Fi gdziekolwiek jesteś. Jest nam naprawdę przykro – można przeczytać na Twitterze. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę