Menu


W Wielkiej Brytanii na termometrach pojawi się minusowa temperatura

W Wielkiej Brytanii na termometrach pojawi się minusowa temperatura shutterstock

Nad Wyspy nadciąga arktyczne powietrze, które przyniesie minusową temperaturę. Będzie mroźno oraz deszczowo ze śnieżnym akcentem. 

Prawdziwa zima coraz bardziej atakuje Wielką Brytanię. Tym razem synoptycy przewidują mocny spadek temperatury, który ma osiągnąć siedem stopni poniżej zera. Do tego zapowiadany jest mróz, obfity deszcz oraz opady śniegu. 

W najbliższych dniach, śnieżnej pogody mogą spodziewać się mieszkańcy Walii oraz Yorkshire – tam może spaść nawet 20 cm śniegu. W przypadku Szkocji oraz północnej części Anglii, trzeba przygotować się na oblodzenia, które mogą utrudnić poruszanie się po mieście. 

- W nocy z poniedziałku na wtorek będzie mroźno, gdy deszcz zamieni się w śnieg wraz z napływem zimnego powietrza w północnej Anglii oraz północnej Walii. Spodziewamy się śniegu na wyżej położonych terenach. Na południu i południowym- wschodzie będzie dość mokro – poinformowali synoptycy z Met Office. 

Reszta część Anglii spotka się z silnymi i porywistymi wiatrami oraz opadami deszczu. Może wiać nawet 70 mil na godzinę. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę