Menu


Kogo Brytyjczycy chcą na króla? Karola czy Williama?

Kogo Brytyjczycy chcą na króla? Karola czy Williama? shutterstock

Decyzja o tym, że na tronie niebawem zasiądzie książę Karol było niemałym zaskoczeniem dla Brytyjczyków. Przeprowadzono mały sondaż, którego wyniki sugerują, że mieszkańcy Wysp woleliby na tronie księcia Williama. 

Informacja o tym, że królowa Elżbieta rezygnuje z królewskiego tronu na rzecz swego syna księcia Karola wzbudziła duże poruszenie i rozmowy wśród mieszkańców Wielkiej Brytanii. Zastanawiali się, czy to właśnie on powinien zasiąść na tronie czy może książę William?

Przeprowadzono sondaż, w którym zapytano Brytyjczyków, kto według nich powinien objąć władzę, a także czy dalej powinna panować monarchia. W przypadku osoby, która powinna zasiąść na królewskim tronie, ankietowani byli prawie zgodni, ponieważ 68% opowiedziało się za księciem Williamem.  Na syna królowej Elżbiety zagłosowała mniej niż ¼ badanych. 

Według specjalistów, taka decyzja wynika z wydarzeń sprzed 35 lat i burzliwego małżeństwa księcia Karola z Dianą. Przez zdradę oraz sensacyjny wypadek Diany, który dalej w pewnym stopniu owiany jest tajemnicą, sprawiły, że Brytyjczycy czują niechęć do księcia Karola. 

W przypadku ustroju Wielkiej Brytanii, mieszkańcy nie chcą republiki i są zadowoleni z rodziny królewskiej. Uważają, że wyróżnia to ich kraj na tle wszystkich na całym świecie. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę