Menu


Teraz kupisz w Sainsbury’s kupisz chrupiące świerszcze o smaku BBQ

Teraz kupisz w Sainsbury’s kupisz chrupiące świerszcze o smaku BBQ shutterstock

Od poniedziałku w sieci sklepów Sainsbury’s można kupić nowy produkt. Są nimi chrupiące świerszcze o smaku BBQ. Dostępne w ponad 250 punktach. 

Sieć Sainsbury’s poleca nowość w ich sklepach, informując swoich klientów, że takie świerszcze można spożywać jako przekąskę, dodawać do makaronów i sałatek, że są chrupiące i charakteryzują się wędzonym smakiem grilla. 

Jadalne świerszcze w supermarketach to nowość w Wielkiej Brytanii. To bardzo odważny pomysł, by na sklepowych półkach pojawiły się jadalne insekty. Według ekspertów, to właśnie owady będą najpopularniejszym produktem, bogatym w białko, ale i alternatywą dla mięsa. Kolejnym przekonywującym dla przedstawicieli Sainsbury’s  jest fakt, że rośnie zainteresowanie wśród konsumentów takimi produktami. Klienci coraz odważniej sięgają po nowości gastronomiczne. 

Sieć supermarketów zaopatruje się w świerszcze od Eat Grub, które produkuje te przysmaki. Jest to londyńska firma, działająca na rynku od czterech lat i zajmuje się przede wszystkim przetwarzaniem owadów, by następnie móc je zjeść.

Opakowanie, zawierające 50 sztuk świerszczy BBQ kosztuje £1,50.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę