Menu


Fałszywe 20-funtówki w obiegu. Kolejny raz przed świętami

Fałszywe 20-funtówki w obiegu. Kolejny raz przed świętami shutterstock

Po raz kolejny w okresie przedświątecznym w Wielkiej Brytanii pojawiły się w obiegu fałszywe banknoty o nominale 20 funtów. Dla oszustów jest to sposób na zrobienie tańszych zakupów na święta Bożego Narodzenia. 

Przedsiębiorcy wielu firm, barów oraz sklepów zaalarmowali, że w obiegu pojawiły się po raz kolejny fałszywe 20-funtówki. Szczególnie to zjawisko jest zauważalne w Daventry w Northamptonshire, Birmingham oraz Bury w Greater Manchester.

O sprawie donosi „Metro”, któremu udało się porozmawiać anonimowo z jednym oszustem, który w ten sposób chciał zaoszczędzić pieniądze przed świętami. Powiedział, że wydał jedynie 400 prawdziwych funtów za 1000 fałszywych funtów. 

- Robię to samo co roku w listopadzie. Dzięki temu zakupy świąteczne są tańsze – przyznaje anonimowy rozmówca portalowi „Metro”. 

Dzięki informacjom, które udało się uzyskać od właścicieli sklepów, barów, czy też restauracji, urzędnicy zapowiedzieli, że sprzedawcy mają obowiązek sprawdzać wszystkie banknoty, szczególnie o nominale 20 funtów, którymi płacą klienci. 

- W listopadzie zawsze jest to samo - nagle widzimy mnóstwo fałszywych banknotów. W tym roku są bardzo dobrze podrobione. W zeszłym tygodniu w ciągu jednej nocy ludzie zapłacili nimi pięć razy i wszystkie przeszły" - opowiada się jeden ze sprzedawców z Moseley. Ludzie myślą, że na tym przestępstwie nikt nie ucierpi, ale my nie możemy pozwolić sobie na to, aby tracić po 100 funtów każdego dnia - dodaje.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę