Menu


Samolot Ryanaira awaryjnie lądował w Newcastle. Leciał do Dublina

Samolot Ryanaira awaryjnie lądował w Newcastle. Leciał do Dublina shutterstock

Maszyna leciała z Gdańska do Dublina. Piloci musieli jednak lądować awaryjnie w Anglii. Po drodze wysyłali sygnały ratunkowe. 

Już na poziomie Morza Północnego, 500 km przed docelowym lotniskiem, piloci wysyłali sygnał ratunkowy. Okazało się, że na pokładzie znajdował się pasażer, który gorzej się poczuł. Potrzebna była opieka medyczna. Podjęto zatem decyzję o awaryjnym lądowaniu w Newcastle w Anglii. 

Pierwotnie, samolot Ryanaira miał wylądować w Dublinie o 12:50. Jednak z racji nagłej sytuacji, przekierowano maszynę do Newcastle. Tam na miejscu czekała już pomoc medyczna. Po krótkim postoju, samolot wystartował, lecąc już do Irlandii, gdzie wylądował z prawie dwugodzinnym opóźnieniem. 

- Dzisiejszy lot z Gdańska do Dublina został przekierowany do Newcastle ze względu na pogorszenie samopoczucia jednego z klientów. Załoga jeszcze z pokładu wezwała pomoc medyczną. Maszyna wylądowała normalnie, a klient został zabrany z pokładu przez służby medyczne. Samolot wyruszył już do Dublina. Przepraszamy wszystkich klientów za to niewielkie opóźnienie – przekazał Ryanair.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę