Menu


Ślub w rodzinie królewskiej. Za mąż wyszła księżniczka Eugenia

Ślub w rodzinie królewskiej. Za mąż wyszła księżniczka Eugenia screen/Twitter.com/Emily Andrews

Kolejny ślub w rodzinie królewskiej. Na ślubnym kobiercu stanęli dzisiaj księżniczka Eugenia wraz z Jackiem Brooksbankiem. Po ośmiu latach związku zdecydowali się na zawarcie małżeństwa. 

Wnuczka królowej Elżbiety II stanęła wraz z biznesmanem na ślubnym kobiercu. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11:00 w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor. Na ceremonię przybyło bardzo wielu gości. 

Wśród zaproszonych nie mogło zabraknąć samej królowej Elżbiety II wraz z księciem Filipem, księciem Karolem, parą książęcą Sussex oraz parą książęcą Cambridge z dziećmi. Książę George i księżniczka Charlotte pełnili funkcję drużbów. Nie pojawiła się jednak księżna Camilla, którą – według oficjalnej wersji – zatrzymały wcześniejsze obowiązki zawodowe, choć mówi się o brak sympatii między księżną Camillą a księżniczką Eugenią. 

Na ślubie nie zabrakło także celebrytów. Wśród nich można wymienić m.in. Jamesa Blunta, Kate Moss, Robbiego Williamsa, sir Eltona Johna, Demi Moore oraz Ellie Goulding. Stawili się również przedstawiciele organizacji charytatywnych, które wspiera panna młoda. 

Córka księcia Yorku Andrzeja i Sary Fergusona miała na sobie sukienkę duetu projektantów Peter Piloto i Christopher de Vos. Suknia ślubna mocno podkreślała talię, miała dekolt w literę V oraz delikatnie odkryte ramiona. 

Po ceremonii zaślubin para przejechała karetą po mieście. Zaplanowano na ten dzień wiele atrakcji, w tym m.in. występ tenora Andrea Bocellego. 

 

 

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę