Menu


Sztorm Callum uderzy w Wielką Brytanię

Sztorm Callum uderzy w Wielką Brytanię shutterstock

Jeszcze w tym tygodniu na Wyspach może wystąpić sztorm Callum. Wraz z nim silne podmuchy wiatru oraz obfite opady deszczu. 

Met Office donosi, że już w najbliższym czasie w Wielką Brytanię uderzy sztorm Callum. Wszystko to za sprawą frontu napływającego z Florydy, który „czeka” na spotkanie z huraganem Michael. Może przynieść bardzo niepokojącą pogodę. 

Sztorm Callum, który jeszcze w tym tygodniu uderzy w Wielką Brytanię będzie trzecim huraganem w tym roku. Przyniesie on obfite opady deszczu, a także wiatr wiejący z prędkością nawet do 130km/h. 

Jak ostrzegają synoptycy, sztorm uderzy najpierw w Irlandię i Irlandię Północną, następnie przesunie się w kierunku Walii oraz Szkocji, by na końcu dotrzeć do zachodniej i środkowej części Anglii. Początek zmiany pogody może nastąpić już jutro. 

Z powodu dużego zagrożenia sztormem, Met Office wydało żółty alarm pogodowy, który będzie obowiązywał od jutra aż do niedzieli. Zaleca się, by w miarę możliwości schować do domów wszystkie zbędne przedmioty, które mogą stanowić zagrożenie podczas sztormu. Synoptycy ostrzegają także, że może dojść do przerw w dostawie prądu oraz utrudnienia komunikacyjne na drogach. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę