Menu


KFC i Kellogg’s łamią zasady dotyczące reklam śmieciowych

KFC i Kellogg’s łamią zasady dotyczące reklam śmieciowych shutterstock

Giganci żywności - KFC i Kellogg’s zostali poproszeni o usunięcie reklam brytyjskich agencji reklamowych, które promują śmieciowe jedzenie dla dzieci.

Urząd ds. Standardów Reklamy (ASA) twierdzi, że KFC oraz Kellogg’s złamali surowe zasady dotyczące reklamowania dzieciom produktów o wysokiej zawartości tłuszczu, cukru lub soli.

ASA stwierdziło, że Kellogg's promuje produkt Coco Pops, który emitowany jest podczas bajki Mr Bee. Natomiast KFC reklamuje produkt Mars ba budce telefonicznej blisko szkoły, co jest widoczne przez dzieci. Przepisy natomiast mówią o zakazie promowania określonych produktów spożywczych, które są nieodpowiednie dla najmłodszych. 

KFC stwierdziło, że pojawienie się reklamy w pobliżu szkoły było prostym ludzkim błędem i natychmiast po ostrzeżeniu ściągnęło reklamę. Zaś przedstawiciele Kellogg’s byli rozczarowani opinią ASA, ponieważ ich reklama miała na celu promowanie zdrowszego produktu Coco Pops Granola, a nie oryginalnej wersji. 

ASA została powiadomiona o plakacie reklamowym dla napoju Mars Krushem z KFC, który był widziany na budce telefonicznej poza szkołą. Z racji, że była wyświetlana blisko wejścia do szkoły podstawowej, dzieci poniżej 16 roku życia stanowiły o wiele większy odsetek odbiorców reklamy.

Urząd ds. Standardów Reklamy uznał, że bardzo prawdopodobne jest, że młodsze dzieci stanowią znacznie ponad 25% widowni reklamy i w związku z tym łamie ona zasady. Natomiast w przypadku Kellogg’s, ASA stwierdziła, że chociaż Coco Pops Granola nie był produktem o wysokiej zawartości tłuszczu, cukru lub soli to jest synonimem oryginalnych płatków Coco Pops i skutecznie promuje ten asortyment. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę