Menu


Ewakuowano centrum Salisbury. Mężczyzna źle się poczuł

Ewakuowano centrum Salisbury. Mężczyzna źle się poczuł shutterstock

Wczoraj w centrum Salisbury pod restauracją Zizzi źle poczuł się mężczyzna. Jest podejrzenie, że to za sprawą nowiczoka. Służby postanowiły ewakuować całą ulicę. 

W tej samej restauracji w marcu przebywali Skripalowie, którzy również źle się poczuli i trafili do szpitala. Po kilku miesiącach sytuacja się powtarza, co świadczy o tym, że natężenie substancji w tej okolicy wciąż jest wysokie. 

Bezdomny mężczyzna w wieku około 30 lat, który przebywał pod restauaracją Zizzi w Salisbury źle się poczuł i został od razu przewieziony do szpitala District Hospital. Tam, sprawdzono, czy miał kontakt z trującym nowiczokiem. 

Po incydencie, podjęto szybkie działania, otaczając kordonem Castle Street. Wiltshire Police wraz ze specjalistami badali miejsce, jednak po kilku godzinach wydali komunikat. 

- Informujemy, że kordon przy Castle Street w Salisbury został usunięty, a ulica jest już otwarta. Służby ratunkowe zostały wezwane na miejsce o 18:20 w czwartek wieczorem po tym, gdy mężczyzna w wieku około 30 lat źle się poczuł. Został on zabrany do Salisbury District Hospital i znajduje się obecnie pod opieką lekarzy. Teraz możemy potwierdzić, że nie ma obecnie żadnych obaw dotyczących jego stanu zdrowia ani ryzyka dla mieszkańców miasta – wydało oświadczenie Wiltshire Police. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę