Menu


Nadchodzą zmiany w korzystaniu z kart płatniczych

Nadchodzą zmiany w korzystaniu z kart płatniczych shutterstock

Obecne karty płatnicze, używane codziennie przez większość populacji powoli odchodzą w zapomnienie. 

Wkrótce w Wielkiej Brytanii zostaną wprowadzone karty z czytnikami linii papilarnych. Mają być nowej generacji, łącząc w sobie mikroprocesor i technologię, która pozwoli odczytać dane z palca. Celem wprowadzenia takich kart ma być bezpieczne użytkowane poprzez wzmożoną i bardziej dokładną weryfikację. 

Obecnie trwają rozmowy największego dostawcy kart płatniczych z bankami w Wielkiej Brytanii. Rozpoczynają się także testy, sprawdzające efektywność nowych rozwiązań. Specjaliści uważają, że hasła i kody to przestarzała metoda korzystania z kart płatniczych. 

- W technologii płatności to coś, do czego się zbliżamy w miarę przechodzenia od gotówki do kart, haseł do linii papilarnych i dalej do innowacyjnych technologii jak sztuczna inteligencja. Jest dużo łatwiej weryfikować tożsamość odciskiem palca lub selfie i dużo bezpieczniej – powiedział Ajay Bhall, prezes ryzyka i zabezpieczeń w Mastercard. 

Według przedstawicieli firmy Mastercard, wprowadzenie kart z linia papilarnymi będzie korzystane dla wielu obszarów życia codziennego – klientów, banków, a także sprzedawców. Dzięki temu sprawniej będzie można uchwycić oszustów, a co ważne – bezpiecznie korzystać z karty i chronić swoje pieniądze. Ponadto, nowe rozwiązanie usprawni cały proces płatności. 

Aby korzystać z takiej opcji, trzeba będzie udać się do banku, zostawić odcisk palca i poczekać na dalsze instrukcje korzystania z nowej karty płatniczej. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę