Menu


Już za dwa dni wchodzą nowe zasady MOT

Już za dwa dni wchodzą nowe zasady MOT shutterstock

20 maja wchodzą w życie w Wielkiej Brytanii nowe przepisy MOT. Czy kieorwcy będą mieć teraz trudniej?

Nowe przepisy mogą utrudnić życie kierowcom. Maja być bardziej surowe, szczególnie dla samochodów z silnikami diesla. Zostaną wprowadzone także nowe kategorie usterek oraz wad. Podział będzie na "minor", "major" oraz "dangerous".

- Zmiany w testach MOT pozwolą wprowadzić większe bezpieczeństwo na naszych drogach, co jest niewątpliwie pozytywnym krokiem, dlatego też mamy nadzieję, że osoby przeprowadzające testy, wdrożą nowe zasady szybko. Ostatnią rzeczą, jaką chcemy zobaczyć, to obniżenie standardów związanych z testami MOT i zwiększenie liczby samochodów nie nadających się do użytkowania dróg - powiedział Simon Williams z serwisu RAC.

Pod lupę zostaną wzięte również samochody z silnikami diesla. Pojazdy będą poddawane testom i jeśli zostanie wykryty dym „o dowolnym kolorze” będzie traktowane jako poważna wada, czyli nie przejdzie przeglądu technicznego.

Zmiany te wynikają z wymogów unijnego pakietu przydatności do ruchu drogowego. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach za pomocą poprawy kontroli technicznej wszystkich samochodów w Unii Europejskiej. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę