Menu


Rząd zmniejsza stawkę na automatach do gier hazardowych

Rząd zmniejsza stawkę na automatach do gier hazardowych shutterstock

Ministerstwo cyfryzacji, kultury, mediów i sportu chce walczyć z ryzkiem uzależnienia od hazardu. Chce zmniejszyć maksymalną stawkę na automatach do gier hazardowych z 100 do 2 funtów. 

- Hazard może zniszczyć życie ludziom, ich rodzinom i społeczności. Słusznie, że podejmujemy zdecydowane działanie w celu doprowadzenia do tego, aby odpowiedzialna branża hazardowa chroniła najbardziej narażone osoby. Przez obniżenie stawki do dwóch funtów możemy powstrzymać ekstremalne przypadki utraty majątku przez tych, którzy w najmniejszym stopniu mogą sobie na to pozwolić" - tłumaczyła Tracey Crouc, wiceminister ds. sportu. 

Za zaostrzeniem przepisów, dot. gier hazardowych opowiadał się m.in. Matt Zarb-Cousin, który w przeszłości był uzależniony od hazardu. Obecnie jest rzecznikiem Kampanii na rzecz Uczciwszego Hazardu.

Przeciwnicy natomiast ostrzegają, że takie działania mogą wpłynąć na rynek bukmacherski – salony przestaną przynosić zyski, a ludzie stracą pracę. Dotychczas, rynek hazardowy przynosił ogromne przychody. W roku finansowym 2016-2017 Brytyjczycy wydali na automaty do gier hazardowych blisko 1,8 miliarda funtów.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę