Menu


Polak spowodował wypadek. Zasnął za kierownicą i zapomniał, że jest w innym kraju

Polak spowodował wypadek. Zasnął za kierownicą i zapomniał, że jest w innym kraju shutterstock

Jakub J. zasnął za kierownicą i uderzył w samochód prowadzony przez starszą kobietę. 32-latek tłumaczył, że kiedy ocknął się z drzemki zapomniał, że jest w innym kraju i zjechał na przeciwległy pas ruchu.

Do zdarzenia doszło 1 grudnia 2017 roku. 32-letni Polak prowadził pojazd ciężarowy na autostradzie A34. W pewnym momencie mężczyzna zasnął i wjechał na przeciwległy pas ruchu i jadąc pod prąd zderzył się z mercedesem prowadzonym przez starszą kobietę. W wyniku wypadku emerytka doznała złamania stopy, nadgarstka i palca.

Podczas rozprawy Jakub J. przyznał się do drzemki w trakcie jazdy i powiedział, że „zapomniał, iż znajduje się w innym kraju”. Śledztwo wykazało, że w trakcie dwóch dni poprzedzających wypadek mężczyzna poświecił na sen jedynie cztery godziny.

32-latek przyznał się do niebezpiecznej jazdy i spowodowania wypadku, za co sąd wymierzył mu karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności oraz zabronił prowadzenia samochodu przez okres dwóch lat. Po tym czasie mężczyzna będzie musiał zdać ponowny egzamin. 

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę