Menu


Gigantyczny pożar na stacji kolejowej w Nottingham

Gigantyczny pożar na stacji kolejowej w Nottingham shutterstock

Około godz. 6.30 na stacji w Nottingham wybuchł ogromny pożar. Budynek ewakuowano, nie ma informacji o rannych osobach. W szczytowym momencie z żywiołem walczyło około 50 strażaków.

Teren wokół dworca został zamknięty, a policja pilnuje, by nikt, poza strażakami nie zbliżał się do płomieni.  Ruch pociągów został wstrzymany, a wszystkie osoby przebywające w budynku zostały ewakuowane. Walka z żywiołem nadal trwa, nie wiadomo kiedy sytuacja zostanie całkowicie opanowana. Jak poinformowała straż pożarna z Nottingham, pożar wybuchł w głównej hali stacji, a następnie rozprzestrzenił się na dach. Obecnie nie wiadomo co było jego przyczyną. 

– Około 6:30 rano dostaliśmy informację o pożarze w budynku dworca, który teraz rozprzestrzenił się również na dach. Jest to dość złożona konstrukcja, mamy tutaj 12 jednostek gaśniczych oraz specjalistyczny sprzęt przeciwpożarowy. Warunki panujące obecnie na stacji są bardzo uciążliwe dla naszych strażaków, którzy naprawdę ciężko pracują. Według wcześniejszych  ustaleń okolice dworca  że pozostaną zamknięte przez resztę dnia – powiedział Bryn Coleman, dowódca zastępu straży w Nottingham.

Policja apeluje o omijanie okolic dworca. 

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę