Menu


Polak prowadził pod wpływem alkoholu. Winny jest prom

Polak prowadził pod wpływem alkoholu. Winny jest prom shutterstock

Polski kierowca ciężarówki został złapany za jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że winny jest prom, który pojawił się wcześniej, niż się spodziewał.

Do zdarzenia doszło 15 grudnia 2017 w Dover, gdzie 51-letni Grzegorz P. został zatrzymany do kontroli. Funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol, ale na pytanie „czy pił”, opowiedział przecząco. Polak został jednak zbadany alkomatem, a wynik nie pozostawiał wątpliwości, że jest on pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zabrany na posterunek, gdzie ponownie poddano go testom. Okazało, że stężenie alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu ponad dwukrotnie przekracza normy – informuje Kent Live.

Gemma Winson, obrońca 51-latka, tłumaczyła w sądzie, że gdy Polak był we francuskim Calais powiedziano mu, że prom do Dover będzie miał duże opóźnienie. Mężczyzna postanowił więc napić się piwa i zrobić sobie dłuższą przerwę. Prom jednak pojawił się wcześniej, więc mężczyzna zrezygnował z odpoczynku. Adwokatka tłumaczyła również, że mężczyzna musi utrzymać w Polsce rodzinę i do tej pory nie miał żadnych konfliktów z prawem. 

Sąd odebrał Polakowi prawo jazdy na okres 18 miesięcy, nałożył grzywnę w wysokości 185 funtów oraz nakazał zapłatę kosztów sądowych w wysokości 115 funtów.

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę