Menu


Nawet £5000 kary za wjeżdżanie w kałuże i ochlapywanie przechodniów

Nawet £5000 kary za wjeżdżanie w kałuże i ochlapywanie przechodniów shutterstock

Zgodnie z brytyjskim prawem ruchu drogowego, kierowcy, którzy przejeżdżają przez kałużę i ochlapują przy tym pieszych, muszą liczyć się z grzywną w wysokości nawet 5 tys. funtów. 

Policja przypomina, że w Wielkiej Brytanii ochlapywanie przechodniów zagrożone jest mandantem.  Każdy kierowca przyłapany na lekceważeniu przepisów może otrzymać 100 funtów grzywny i trzy punkty karne, jeśli jednak zostanie udowodnione, że zachowanie kierowcy było „wyraźnym aktem niekompetencji, samolubstwa, niecierpliwości lub agresji” – to czeka go mandant w wysokości 5 tys. funtów – informuje Express.

–  Niektórzy mogą pomyśleć, że jazda przez kałuże to fajna zabawa, ale może to być poważne zagrożenie zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych. Kierowcy nie wiedzą, jaka nawierzchnia znajduje się pod kałużą, co powoduje nieprzewidywalne warunki jazdy – mogą np. wpaść w poślizg, opony stracą przyczepność, a kierowca przestanie kontrolować pojazd – powiedziała Amanda Stretton  z portalu Confused.com.

Policja z Cambridge przypomina o brytyjskich przepisach po tym, jak na początku stycznia kierowca wjechał w kilkumetrową metrową kałużę, oblewając całkowicie matkę i jej dwójkę małych dzieci.  Wciąż nie udało się ustalić tożsamości kierowcy, ale funkcjonariusze zapewniają, że zostanie ukarany najwyższą możliwą grzywną. 

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę