Menu


Komunistyczna Partia Wielkiej Brytanii zaprotestuje przed polską ambasadą

Komunistyczna Partia Wielkiej Brytanii zaprotestuje przed polską ambasadą Facebook/New Communist Party of Britain

Nowa Komunistyczna Partia Wielkiej Brytanii zapowiedziała, że 18 stycznia zaprotestuje przed polska ambasadą przeciwko prześladowaniu komunistów w Polsce.

Zdaniem członków brytyjskiej partii, PiS prześladuje polskich komunistów nakazując usuwanie symboli i pomników nawiązujących do komunizmu. 

– Polski parlament przyjął w kwietniu ustawę o dekomunizacji, zakazującą propagowania wszystkich komunistycznych symboli. Sprowadza się to do zakazu uprawnionej, demokratycznej działalności politycznej komunistów w Polsce. Instytut Pamięci Narodowej sporządził listę ponad 1300 pomników do usunięcia, w tym pomników Brygady Dąbrowskiego – brzmi fragment opisu wydarzenia, zachęcającego do protestu. – Około 600 000 żołnierzy radzieckich i 17 500 bojowników Ludowych Sił Zbrojnych RP zostało zabitych w latach 1944-45. Ich poświęcenie uratowało setki tysięcy obywateli polskich z hitlerowskich obozów koncentracyjnych, ale teraz są oni nazywani zdrajcami Polski – czytamy dalej. 

– Solidarność z polskimi komunistami! Antykomunizm nie przejdzie! – tak do protestu przed polską ambasadą nawołuje Nowa Komunistyczna Partia Wielkiej Brytanii.

Treść całego opisu wydarzenia w języku angielskim można znaleźć TUTAJ.

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę