Menu


Sztorm Eleanor nadciąga nad Wielką Brytanię

Sztorm Eleanor nadciąga nad Wielką Brytanię shutterstock

Met Office ostrzega przed zbliżającym się do Wielkiej Brytanii huraganem, który ma uderzyć jeszcze dziś wieczorem. Wraz z jego nadejściem należy się spodziewać podmuchów wiatru sięgających 128 km/h oraz obfitych opadów deszczu.

Met Office wydało żółte ostrzeżenie pogodowe dla północnej Anglii, południowej Szkocji i Irlandii Północnej. Najsilniejsze wiatry spodziewane są w odsłoniętych obszarach przybrzeżnych. Alert obowiązuje od dzisiaj (2 stycznia) od godziny 18 do jutra, do tej samej godziny. Eleanor jest piątym huraganem zapowiedzianym przez synoptyków tej zimy. Eksperci ostrzegają, że na terenach przybrzeżnych spodziewane są bardzo wysokie fale, ale nie powinny one zagrażać nadmorskim drogom i nieruchomościom. Mogą wystąpić również przerwy w dostawie prądu, a ryzyko zakłóceń w transporcie publicznym jest raczej niewielkie – informuje BBC.

Wiatry wiejące z prędkością 80 mil na godzinę spodziewane są głównie na zachodnim wybrzeżu, podczas gdy powiewy nawet do 60 mil na godzinę mogą przetaczać się przez większą część kraju. Ostrzeżenie przed sztormem Eleanor wydała też irlandzka służba meteorologiczna. Bursztynowy alert obowiązuje na terenie całego kraju.

Carol Holt, specjalista ds. powodzi, ostrzega, by zachować szczególną ostrożność na nadmorskich promenadach i nie ryzykować swojego życia robiąc sobie zdjęć podczas nawałnicy.

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę