MenuBoris Johnson nie spełni obietnicy

  • Napisane przez 
Boris Johnson nie spełni obietnicy

Jednym z głównych punktów kampani wyborczej burmistrza Borisa Johnsona było wycofanie z londyńskich ulic autobusów przegubowych. Okazało się jednak, że będzie to niemożliwe do 2015 roku, ponieważ obowiązują kontrakty.

Niektóre umowy wygasają w roku 2012 i w tych przypadkach władze Londynu usuną przegubowce z ulic stolicy. Jednak znaczna ich część będzie kursować przez kolejne trzy lata.

Dzieje się tak, ponieważ umowy zawierane przez poprzednirgo burmistrza, Kena Livingstone’a, zakładają automatyczne przedłużenie umowy na kolejne dwa lata bez konieczności i spisywania i podpisywania.

Biuro Johnsona wydało oświadczenie, w którym stwierdziło, że znacznie taniej będzie utrzymać obowiązujące kontrakty, niż zerwać je i wypłacić firmom transportowym odszkodowania. W ubiegłym roku przeciwnicy pomysłu Johnsona alarmowali, że jego realizacja pochłonie ze stołecznego budżetu aż 60 milionów funtów.

Dla Borisa Johnsona oznacza to też, że jego obietnica wyborcza może nie zostać spełniona, jako że część kontraktów zostanie odnowiona automatycznie już po wyborach kolejnego burmistrza Londynu w 2012 roku. Na razie nie wiadomo, czy Johnson zdecyduje się ubiegać o reelekcję.


fcup, Goniec.com

 

Powrót na górę