Menu


Sztorm Caroline nadciąga nad Wielką Brytanię, a z nim mróz i śnieżyce

Sztorm Caroline nadciąga nad Wielką Brytanię, a z nim mróz i śnieżyce shutterstock

Synoptycy ostrzegają przed trzecim w tym roku sztormem. Huragan ma uderzyć w Wielką Brytanię w czwartek i przyniesie ze sobą intensywne opady śnieg, przymrozki i silny wiatr, osiągający prędkość nawet 128 km/h.

Meteorolodzy z Met Office zapowiadają, że sztorm Caroline najsilniej da się we znaki w północnej Szkocji, gdzie został wydany żółty alert pogodowy. W rejonach górzystych pokrywa śnieżnego puchu może osiągnąć grubość 20. Huragan w północnej Szkocji pojawi się w czwartek, a w piątek i sobotę przesunie się na pozostałe rejony Szkocji, Irlandii Północnej, Walii i zachodniej Anglii. 

Synoptycy ostrzegają przed utrudnieniami w ruchu, przerwami w dostawie prądu i opóźnieniami pociągów i samolotów.  Mieszkańcy Irlandii Północnej, Walii, Kornwalii i Cumbrii, a także w dużej części Szkocji są również ostrzegani przed miejscowym oblodzeniem nawierzchni, wywołanym marznącymi opadami śniegu. Niebezpiecznie może być też na terenach przybrzeżnych, gdzie mogą pojawić się wysokie fale. 

W Londynie temperatury spadną o prawie 10°C – synoptycy przewidują, że w piątek słupki na termometrach w stolicy pokażą 4°C, a w sobotę nawet 0°C.

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę