Menu


Tajani: Negocjacje nie rozpoczną się przed końcem 2017 roku

Tajani: Negocjacje nie rozpoczną się przed końcem 2017 roku Shutterstock

Antonio Tajani po spotkaniu z Theresą May na Downing Street powiedział, że negocjacje w sprawie Brexitu nie rozpoczną się przed końcem 2017 roku. 

Tajani, przewodniczący Parlamentu Europejskiego spotkanie z brytyjską premier określił jako „pozytywne”. Celem rozmów, które odbyły się 20 kwietnia, było omówienie stanowiska parlamentu w sprawie negocjacji. Pomimo uzyskania porozumienia, Tajani ostrzegł, że umowa w sprawie Brexitu zostanie zawieszona, jeśli prawa obywateli nie zostaną objęte ochroną – informuje Independent.

– Nasza pozycja jest bardzo jasna. Chcemy, przed końcem 2017 roku określić ramy wyjścia i zaraz po tym oficjalnie rozpocząć negocjacje. Chcemy wzmocnić prawa obywateli – zarówno obywateli europejskich mieszkających w Wielkiej Brytanii i obywateli brytyjskich mieszkających w krajach Unii Europejskiej. To najważniejsza wiadomość – chcemy pracować razem. Oboje pragniemy pracować na korzyść naszych obywateli. To dobry początek, a teraz musimy przejść do realizacji naszych założeń – powiedział na konferencji w Londynie Antonio Tajani. – Porozumienie nie jest tylko porozumieniem dla instytucji, ale przede wszystkim dla obywateli. W tym celu musimy bardzo jasno określić ich przyszłość. Dla nas nie jest możliwe zawarcie umowy, jeśli nie dojdziemy do porozumienia w sprawie praw obywatelskich – dodał.

26 kwietnia Theresa May odbędzie rozmowy z negocjatorem z ramienia Unii, Michelem Barnierem oraz z Jean-Claude Junckerem, przewodniczącym Komisji Europejskiej. Prawdopodobnie podczas spotkania zostanie poruszony temat rachunku rozwodowego, którego kwota może wynosić nawet 50 milionów funtów.

(at)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę