Menu


Brytyjska policja będzie przeszkolona ze strzelania do terrorystów

  • Napisane przez  Goniec.com
  • 1 komentarz
Brytyjska policja będzie przeszkolona ze strzelania do terrorystów Shutterstock

Do oddziałów brytyjskiej policji dołączy w przyszłym roku 10 000 funkcjonariuszy przeszkolonych w strzelaniu do terrorystów, którzy do zamachów używają samochodów.

Po ataku na moście Westminsterskim w Londynie, a także po podobnych zamachach, do których doszło w Sztokholmie, Nicei i Berlinie brytyjska policja została zobowiązana do tego, aby używać broni wobec zamachowców, którzy do ataków używają samochodów. Do tej pory prawo zabraniało używania jej w takich wypadkach – informuje Metro.

– W ramach naszej polityki mówiliśmy o tym, że nie strzelamy do poruszającego się pojazdu ze względu na dużo ryzyko dla otoczenia. Ale jeśli pojazd jest używany jako broń, to nie ma zbyt wielu możliwości, żeby go zatrzymać, szczególnie jeśli chodzi o ciężarówki. Trzeba więc strzelać do kierowcy – powiedział szef krajowej policji, Simon Chesterman. – Nasze szkolenie nie różni się od jakiejkolwiek innej taktyki, którą dysponujemy, a strzał z broni, którą otrzymali oficerowie, może przeniknąć samochodowe drzwi i okna. Dostanie właściwej amunicji było największym wyzwaniem – dodał.

Łącznie w Anglii i Walii przeszkolono dodatkowo 640 funkcjonariuszy z używania specjalnej broni podczas ataków terrorystycznych. Do kwietnia 2018 roku liczba ma wzrosnąć do 7 tys. Jeśli jednak doliczyć to tego siły specjalne, to szacuje się, że w ciągu 12 miesięcy ze strzelania do terrorystów, używających do zamachu samochodów, przeszkolonych zostanie 10 500 policjantów.

(at)

1 komentarz

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę