Menu


UK: 3-miesięczne dziecko w stanie upojenia alkoholowego

UK: 3-miesięczne dziecko w stanie upojenia alkoholowego Shutterstock

W sądzie rodzinnym w Londynie toczy się sprawa rodziców chłopca, który stracił przytomność po tym, jak podali mu alkohol.

31-letnia matka, która pracuje w przedszkolu, przywiozła trzymiesięcznego chłopca do szpitala, po tym jak zaczął on wymiotować i w niekoordynowany sposób wymachiwać nóżkami i rączkami. W szpitalu chłopiec stracił przytomność. Sędzia ujawnił, że szczegółowe badania wykazały w krwi niemowlaka ekstremalnie wysoki poziom alkoholu oraz leki antyhistaminowe – informuje Evening Standard.

Nie ustalono jak i dlaczego rodzice podali dziecku alkohol, ale wstępne dowody wskazują, że prawdopodobnie 26-letni ojciec podawał dziecku whisky, aby je uspokoić. Matka natomiast twierdzi, że alkohol do organizmu niemowlaka dostał się przez środek do dezynfekcji, który miała na dłoniach. Sędzia jednak nie uwierzył w jej zapewnienia.

Według wstępnych ustaleń relacje łączące rodziców dziecka były bardzo napięte. 26-latek miał grozić matce, że zabije ją oraz dziecko, jeśli od niego odejdą. Obydwoje zaprzeczają, że podali chłopcu alkohol oraz leki.

(at)

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę