Menu


Argos ukarany za zbyt niskie pensje pracowników

Argos ukarany za zbyt niskie pensje pracowników Shutterstock

Argos został ukarany grzywną w wysokości 1,5 miliona funtów za wypłacanie pracownikom wynagrodzenie niższych niż wynosi najniższa krajowa.

Około 37,000 byłych i obecnych pracowników Argosa otrzyma rekompensatę za zbyt niskie wynagrodzenie.  Średnio każdy otrzyma około £64 za każdą niepoprawną płatność, która została odkryta. W sumie Argos musi wypłacić swoim pracownikom 2,4 miliona funtów. Przelewy muszą być zrobione do końca lutego 2017 r. – informuje Independent.

– Przyczyną zbyt niskich wypłat jest między innymi fakt, że ochoniarze dokonywali kontroli osobistych pracowników już po tym jak skończyli oni pracę. Powinno być to zrobione jeszcze podczas trwania zmiany, dzięki czemu pracownicy nie musieliby zostawać po godzinach – tłumaczy John Rogers, szef Argosa.

Kontrole wykazały, że nie tylko Argos wypłacał zbyt niskie wynagrodzenie. Nieprawidłowości odkryto w ponad 360 firmach, które kazały m.in. płacić pracownikom za uniformy robocze lub uznawały napiwki jako część wynagrodzenia. Największe nieścisłości stwierdzono w zakładach fryzjerskich, domach opieki i branży hotelarskiej oraz handlu. 

(at)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę