Menu


Tony Blair wzywa do zablokowania Brexitu

Tony Blair wzywa do zablokowania Brexitu Shutterstock

Blair zwrócił się do proeuropejskich Brytyjczyków, żeby próbowali przekonać zwolenników Brexitu do zmiany ich zdania sprawie wyjścia UK z Unii Europejskiej.

Były premier uważa, że wyniki referendum są wynikiem niedostatecznej wiedzy głosujących dotyczących konsekwencji, jakie niesie za sobą opuszczenie UE przez Wielką Brytanię – informuje Evening Standard.

– Ludzie głosowali nie mając informacji na temat podstawowych terminów związanych z Brexitem. Teraz mają taką wiedzę, dlatego powinni mieć prawo do zmiany swojej decyzji – apelował Tony Blair.

– Naszym zadaniem jest pokazanie rzeczywistych kosztów, jakie niesie ze sobą Brexit i udowodnienie, że głosujący nie mieli dostatecznej wiedzy na temat konsekwencji wyjścia z Unii Europejskiej. Chcemy również ukazać, jakie starty Brexit przyniesie dla kraju i jego obywateli. Nie wiem czy uda nam się osiągnąć nasz cel, ale nie dowiemy się, jeżeli nie spróbujemy – dodaje.

Były premier sugeruje parlamentowi, że to opinia publiczna powinna mieć ostatnie zdanie, dlatego apeluje o zorganizowanie drugiego referendum w sprawie Brexitu.

(at)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę