×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/goniec/www/public_html/images/gallery/bbc good food show

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/gallery/bbc good food show

Menu


BBC Good Food Show w Londynie

BBC Good Food Show w Londynie Fot. Olga Lipińska

Największy kulinarny event sezonu przyciągnął do Londynu w tym roku wielu wystawców, znane gwiazdy telewizji i tłumy fanów dobrego smaku.

BBC Good Food Show to seria targów kulinarnych odbywających się od lat na terenie Wielkiej Brytanii. W każdej edycji biorą udział kucharze znani z popularnych programów kulinarnych takich jak The Great British Bake Off czy Masterchef. Targi są otwarte dla każdego, wystarczy tylko kupić bilet wstępu, który pozwala na wejście na teren eventu i wzięcie udziału w większości dostępnych atrakcji (niektóre z degustacji mogą być dodatkowo płatne).

Targi zorganizowane przez BBC w londyńskiej Olympii po raz kolejny zakończyły się wielkim sukcesem. W Good Food Show wzięli udział znani z telewizyjnych programów kucharze Paul Hollywood, Tom Kerridge, Michael Roux Jr, Gizzi Erskine i Nadiya Hussain. Jedną z atrakcji była możliwość zakupu najnowszych publikacji ulubionych szefów kuchni oraz zdobycie ich autografów.

Nowością tegorocznego Show było przeprowadzenie popularnego programu Saturday Kitchen na żywo, a także możliwość poznania zespołu Good Food Magazine na głównej scenie wydarzenia.
BBC Good Food Show to jednak przede wszystkim event celebrujący dobrą kuchnię i wyjątkowe marki, których przedstawiciele mają możliwość zaprezentować swoje produkty podczas targów. Jednym z tegorocznych uczestników był Marcin Rendak. Młody przedsiębiorca od lat związany jest z branżą kulinarną, niedawno otworzył nowy biznes i postanowił wykorzystać Good Food Show jako platformę do reklamy oraz przyciągnięcia nowych klientów.

– Trzy tygodnie temu zadebiutowaliśmy z marką na pierwszym tego typu evencie, BBC Good Food Show to nasze trzecie targi. Mamy nadzieje, że pomogą nam one zyskać na popularności choć sam produkt jest raczej niszowy. Zajmujemy się wytwarzaniem ekologicznej czekolady wysokiej jakości, jest to towar dość luksusowy, stawiamy więc głównie na jakość a nie produkcję na dużą skalę – mówił „Gońcowi” Marcin Rendak.

Niektórzy uczestnicy targów, jak Karl Mason to już stali wystawcy. – To bodajże 10. event z serii BBC Good Food Show, w którym bierzemy udział. Byliśmy w Glasgow, Birmingham, parę razy w Londynie i innych miastach. Od trzech lat zgłaszam firmę na te targi. Lubię poznawać nowych ludzi, organizować degustacje, to najlepszy sposób na przekonanie do siebie konsumentów. Na takich eventach staramy się pokazać nasze produkty i zdobyć nowych klientów – mówił właściciel Masons Yorkshire Gin, Karl Mason.
Eventy branżowe to doskonała okazja do zaprezentowania marki nowej publiczności i do promowania jej bieżących działań.

– Jesteśmy tu aby promować firmę, znaleźć nowych klientów. Do tej pory Jude’s funkcjonowało tylko jako sieć zaopatrzająca restauracje, teraz wprowadzamy nasze produkty do Sainsbury’s i Waitrose. Prawdopodobnie weźmiemy też udział w targach w innych miastach, myślę jednak, że ten event jest najważniejszy. Największy event ma zawsze największe znaczenie, dodatkowo to stolica no i pojawia się wiele osób z branży, więc jest to doskonała szansa na promocję marki – mówiła „Gońcowi” z kolei Laura z Jude’s Ice Cream.

BBC Good Food Show to także szansa do zaprezentowania misji marki i związanych z nią działań. Bezpośredni kontakt z konsumentami pozwala na przekonanie ich do siebie i do nawiązania współpracy.

– Nasza firma zajmuje się nie tylko sprzedażą, ale także pomocą charytatywną, angażujemy w nią każdego klienta. Cztery miesiące temu wprowadziliśmy program „Snack for Change”. W CHIKAS oferujemy możliwość subskrypcji zestawów zdrowych przekąsek, część dochodu z ich sprzedaży jest przeznaczana na edukację dzieci w Nigerii. Inicjatywa jest ważną częścią naszej marki, a BBC Good Food Show to świetne miejsce do zaprezentowania tej misji większej publiczności – mówił David Featch z CHIKAS.

Tegoroczny event w Londynie cieszył się dużą popularnością i uznaniem wśród odwiedzających go gości. Mieli oni możliwość poznania ulubionych szefów kuchni, wzięcia udziału w degustacjach, poznania nowych marek, a także zakupu ulubionych produktów od właścicieli i przedstawicieli marek biorących udział w evencie.

– To fantastyczne wydarzenie dla wszystkich, którzy kochają gotować i dobrze zjeść. Wystawcy oferują produkty najlepszej jakości i myślę, że to bardzo fajna sprawa móc porozmawiać z nimi na żywo, zobaczyć jak bardzo lubią swoją pracę i ile radości w nią wkładają. Nie ukrywam też, że bardzo się cieszę na spotkanie Paula Hollywooda i zdobycie jego autografu, jestem wielką fanką nie tylko gotowania, ale także programów kulinarnych, nie wyobrażam sobie żeby takie wydarzenie miało mnie ominąć – mówiła jedna z uczestniczek targów.

Dla fanów dobrej kuchni, którzy nie mieli możliwości wziąć udziału w londyńskim Good Food Show mamy dobrą wiadomość! Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się w Birmingham już za dwa tygodnie. Informacje o biletach można znaleźć na stronie eventowej.

{gallery}bbc good food show{/gallery}

Olga Lipińska

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę