×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/goniec-new/www/public_html/images/gallery/duda.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/gallery/duda
MenuAndrzej Duda: Chciałbym żebyście mogli wrócić

  • Napisane przez  Goniec.com
Andrzej Duda: Chciałbym żebyście mogli wrócić

Nawiązywanie relacji z Polonią, nadzorowanie potrzeb i problemów Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, troska o edukację polonijną, sytuację polskich szkół uzupełniających, nauczycieli, uzdrawianie polskiej gospodarki, to tylko niektóre aspekty, które poruszył Andrzej Duda – prezydent RP podczas spotkania z brytyjską Polonią, które miało miejsce w poniedziałek 14 września w Ambasadzie RP.

Podczas przemówienia prezydent wyraził słowa podziękowania za aktywność w krzepieniu polskości na Wyspach m.in. dla nauczycieli polonijnych, za ich trud i poświecenie oraz społeczną pracę na rzecz dzieci i młodzieży polskiej. Przypomniał swoje deklaracje dotyczące zmiany statusu nauczycieli, poprawy sytuacji szkół sobotnich, również rozwiązania kwestii legitymacji szkolnych dla uczniów uczęszczających do polskich szkół uzupełniających.

– Chciałbym żebyście mogli państwo do Polski wrócić. Jestem przekonany, że wielu z państwa myśli o tym, marzy, ale nie mam odwagi tutaj powiedzieć wracajcie do kraju. Dzisiaj nikomu tutaj nie powiem pakuj się i wracaj, ale mam pomysły na stopniową naprawę polskiej gospodarki, na wprowadzenie wyższego poziomu życia w Polsce. To jest kwestia przyszłości i planowania, poczynając od projektu podwyższenia kwoty wolnej od podatku, ułatwienia funkcjonowania polskim przedsiębiorcom w kraju, ułatwienia inwestycji. Dzisiaj zauważamy, że ten rozwój na papierze według statystyk jest, ale jednocześnie następuje rozwarstwienie społeczne i to jest największy problem, który musi być rozwiązany, bo w Polsce znika klasa średnia, ludzie ubożeją – powiedział Andrzej Duda – prezydent RP podczas spotkania z Polonią w Ambasadzie RP w Londynie.

Prezydent z brytyjską Polonią spotkał się w poniedziałek 14 września. Spotkanie poprzedziło złożenie kwiatów pod Pomnikiem Lotników Polskich w Norholt w rocznicę 75-lecia Bitwy o Anglię, w której udział wzięli polscy piloci.

{gallery}duda{/gallery}

Tekst i fot. Małgorzata Bugaj-Martynowska

Powrót na górę