MenuMorze pochłania domostwa w Devon

  • Napisane przez 
Mieszkańcy miejscowości Sidmouth w hrabstwie Devon coraz bardziej  obawiają się o własne domy. Poważne zmartwienie mają przede wszystkim ci, których domy i tereny do nich przyległe znajdują się nad brzegiem morza. Tę  część hrabstwa systematycznie pochłaniają morskie fale.

Już teraz właściciele posiadłości z Devon zwrócili się do odpowiednich władz z prośbą o zabezpieczenie brzegów. Ocenia się, że tylko w tym roku 6 metrów klifowego brzegu wpadło do morza. Niektórzy z wystraszonych gospodarzy stracili już drzewa i żywopłoty, które kiedyś rosły w ich ogrodach, a teraz zniknęły z powierzchni ziemi.

Sidmouth znajduje się na jurajskim wybrzeżu Wielkiej Brytanii i z założenia narażone jest na zniszczenia wywoływane przez fale morskie. Ale niektórzy właściciele posesji położonych nad morzem twierdzą, że klif zapada się szybciej, niż przypuszczali naukowcy.

Zanim jednak zostaną podjęte jakiekolwiek decyzje dotyczące ochrony brzegu, muszą zostać przeprowadzone konsultacje społeczne. Mieszkańcy miejscowości obawiają się jednak, że do tego czasu następna część ich ziemi może po prostu wpaść do morza.


Filip Cuprych – Goniec.com
Powrót na górę