MenuŚwięta na Wyspach mogą być białe

  • Napisane przez 
Nad Wyspy Brytyjskie powrócił front arktycznego powietrza, a koniec tygodnia upływa pod znakiem temperatur poniżej zera. Meteorolodzy zapowiadają również, że Boże Narodzenie będzie w tym roku białe.
 
Od czwartku nad terytorium Wielkiej Brytanii zebrały się deszczowe chmury, a minusowe temperatury sprawiają, że opady śniegu są nieuniknione. Najzimniej ma być w Szkocji, gdzie słupek rtęci spadnie do –10 st. Celsjusza, a w pozostałych częściach kraju mróz będzie się utrzymywał na poziomie –3 do –6 st. C.
 
Wrażenie zimna mogą potęgować dość silne wiatry. Met O  ce prognozuje, że w weekend większość terenu Zjednoczonego Królestwa pokryje warstwa śniegu o grubości 5–10 cm, a w Szkocji może być nawet 20 cm. Podobne warunki mogą się utrzymać aż do świąt. 
 
– Nasze prognozy wskazują, że czeka nas białe Boże Narodzenie – mówi Jonathan Powell z Positive Weather Solutions. – Najbardziej prawdopodobne jest, że tak będą wyglądać święta w Szkocji, w północno-wschodniej Anglii, na wschodnim wybrzeżu, a także na południowym wschodzie i w samym Londynie. Tak będzie – zapewnia.
 
Do trudnych warunków pogodowych w najgorętszym okresie przedświątecznym przygotowuje się również Royal Mail. Dyrekcja brytyjskiej poczty zapowiedziała, że wyda 20 mln funtów na dodatkowe przygotowanie swojego taboru przed najbardziej wymagającymi dniami w ciągu całego roku. 

Już teraz codziennie załogi sortowni, listonosze i kurierzy muszą sobie poradzić ze 130 milionami świątecznych kartek, listów i paczek. Największe obłożenie przewidywane jest na najbliższą sobotę dla przesyłek drugiej klasy i na 21 grudnia dla przesyłek klasy pierwszej.  
 
ska / Goniec Polski 
Powrót na górę