MenuW brytyjskim szpitalu podmieniono polskie dziecko

  • Napisane przez 
Władze szpitala Bassetlaw w Worksop, w hrabstwie Nottinghamshire, ujawniły, że w ubiegłym miesiącu w ich placówce doszło do zamiany noworodków. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że jedno z dzieci jest polskiego pochodzenia.

Matki niemowląt zostały oficjalnie przeproszone za pomyłkę, a pracownicy szpitala, którzy przypadkowo dokonali zamiany, ukarani. Rzecznik Bassetlaw Hospital określił zdarzenie jako „zdumiewający i niefortunny incydent, którego szczerze żałuje”.

Dzieci zostały zabrane od matek, z nieustalonej do tej pory przyczyny. Zanim wróciły na miejsca, zostały nieświadomie zamienione. Niemowlęta przez cały czas miały na sobie identyfikatory. Opaski nie zostały jednak dokładnie sprawdzone, co zakończyło się oddaniem dzieci do różnych kobiet.

Szpital poinformował, że zamiana trwała zaledwie godzinę. Jedna z kobiet, najprawdopodobniej Polka, zdążyła w tym czasie nakarmić niemowlę piersią. Kiedy wyszło na jaw, że noworodki podmieniono, zostały one poddane serii badań, w tym na obecność wirusa HIV.
 
Rzecznik Doncaster and Bassetlaw Hospitals NHS Foundation Trust zapewnił, że był to odosobniony przypadek.

Iwona Kadłuczka – Goniec.com
Powrót na górę