MenuProtesty studentów - trzecia runda

  • Napisane przez 

Ocenia się, że nawet 40 tys. studentów może pojawić się dziś w centrum Londynu. Już po raz trzeci będą protestować przeciwko planowanym przez rząd podwyżkom czesnego.

Przedstawiciele organizacji pod nazwą National Campaign against Fees and Cuts poinformowali wczoraj, że spodziewają się, iż w dzisiejszym proteście weźmie udział od 20 tys. do 30 tys. studentów. Mają się oni zebrać około południa w pobliżu Uniwersytetu Londyńskiego, a następnie przejść pod budynek Parlamentu. Z kolei na Facebooku swój udział w proteście zapowiedziało 15 tys. osób.

Równoległą akcję zapowiedziało Krajowe Zrzeszenie Studentów (NUS). Jej uczestnicy (ocenia się, że będzie ich 10 tys.) zbiorą się na bulwarach nad Tamizą w pobliżu Parlamentu. Do tej grupy mają dołączyć pozostali protestujący. Wspólny wiec obu grup jest planowany między godziną 13.00 i 15.00.   

Do lokalnych protestów studenckich doszło już wczoraj. 500 osób przeszło spod budynków Uniwersytetu w Edynburgu pod szkocki Parlament. Studenci manifestowali także m.in. w Aberdeen, Glasgow i Sterling.

Dzisiejsze protesty to już trzecia odsłona studenckiego niezadowolenia z planowanych przez rząd podwyżek czesnego za studia. Do demonstracji ulicznych w ośrodkach akademickich Wielkiej Brytanii doszło już 10 i 24 listopada. 

gaan 

Powrót na górę