MenuAtlas otwiera się na Wyspy Brytyjskie

  • Napisane przez 
Za polskimi budowlańcami na Wyspy postanowiła udać się łódzka firma Atlas. Zmasowana ofensywa na rynek brytyjski polskich klejów i zapraw murarskich ruszy w drugiej połowie roku.

- Wchodzimy na rynek brytyjski za pośrednictwem rodaków, mieszkających i pracujących na Wyspach. Znają oni i cenią naszą markę. Rynek brytyjski jest wprawdzie trudny, hermetyczny i konserwatywny, wysoko jednak ceni jakość i funkcjonalność, a to nasze mocne strony” – mówi na łamach „Rzeczpospolitej” Lech Gabrielczyk, dyrektor Atlasa ds. eksportu. Firma liczy na obroty rzędu miliona złotych w pierwszym roku sprzedaży.

Piotr Potoczny z firmy IBB Polish Building Wholesale Ltd., która prowadzi w Londynie największą hurtownię z materiałami budowlanymi przywożonymi znad Wisły, twierdzi, że ekspansja na rynek brytyjski nie jest łatwa. Mimo że eksport polskich materiałów budowlanych do Wielkiej Brytanii może już sięgać 250 milionów złotych, to wciąż nie podbiliśmy serc angielskich fachowców.

- Nie istniejemy na dużym rynku inwestycyjnym, do którego nie dopuszczają nas wielkie korporacje. Nasze produkty używane są więc głównie przy remontach i to tylko tych wykonywanych przez polskie firmy – mówi Potoczny. Jego zdaniem wybudowanie domu przy użyciu polskich materiałów jest o 20-30 procent tańsze, trudno jednak do tego przekonać majstrów z Londynu.

Dotychczas na rynku brytyjskim udało się zaistnieć gdańskiej firmie Cedat, producentowi mas szpachlowych, klejów do glazury i wylewek samopoziomujących marki Cekol. Dostępne są one nie tylko w polskich hurtowniach, ale i w wielkiej miejscowej sieci Trais&Perkins. Pierwsze zagraniczne biuro handlowe w Londynie otworzył zaś w tym roku producent drewnianych okien Adpol.

Piotr Kalisz – Goniec.com
Powrót na górę