Menu

Sekretarz ds. Zdrowia: Boże Narodzenie nie będzie normalne

Matt Hancock przyznał dziś, że zupełnie normalne Święta Bożego Narodzenia w tym roku są niemożliwe.

Sekretarz zdrowia przyznał, że jest mało prawdopodobne, aby szczepionka Covid została wprowadzona przed początkiem przyszłego roku. Przyznał, że dużo spraw zalezy od tego jak ludzie podejda do panujących zasad i ograniczeń. „Jeśli teraz wymknie się to spod kontroli, w przyszłości będziemy musieli podjąć bardziej zdecydowane kroki”. W sprawie możliwości szczepienia, Hancock powiedział: „Jeśli chodzi o masowe wdrożenie, mówimy o pierwszej części przyszłego roku, jeśli wszystko pójdzie dobrze.

Uważa się, że pan Johnson przedstawi nowe środki na konferencji prasowej już jutro, a sekretarz zdrowia Matt Hancock dziś odmówił zagwarantowania, że ​​puby będą nadal mogły otwierać się w weekendy, ponieważ powiedział, że jest to socjalizacja, która napędza wzrost. przypadkach.

Pan Hancock powiedział, że wszelkie nowe środki blokujące "będą inne niż ostatnio".  (Źródło: dailymail.co.uk)

Czytaj dalej...

Matt Hancock ostrzega: Londyńczycy mogą w tym tygodniu pracować z domu

Sekretarz zdrowia ostrzegł, że londyńczycy mogą w tym tygodniu pracować z domu, ponieważ liczba przypadków koronawirusa rośnie.

Matt Hancock powiedział, że rozmawiał z Sadiq Khanem. „W weekend rozmawiałem z burmistrzem Londynu o tym, co jest potrzebne w Londynie, a to jest przykład lokalnych działań” - powiedział Hancock w wywiadzie dla Times Radio. „ W zeszłym tygodniu podjęliśmy działania w Lancashire i musieliśmy wprowadzić więcej środków w Wolverhampton. Trwa rozmowa, którą prowadzę z burmistrzem”. Zapytany, czy praca z domu może być dla londyńczyków możliwa od tego tygodnia, sekretarz zdrowia odpowiedział: „Cóż, nie wykluczałbym tego”.

Komentarze pojawiły się po tym, jak Khan wezwał ministrów do rozszerzenia środków regionalnych, w tym pracy z domu i zamawiania barów i restauracji do zamknięcia o godzinie 22:00, aby objąć stolicę. Źródła Mayoral podały, że przypadki w Londynie są teraz tylko „dwa lub trzy dni” za hotspotami na północnym zachodzie i północnym wschodzie, które zostały objęte nowymi kontrolami.

Hancock ostrzegł, że Wielka Brytania znajduje się w „punkcie krytycznym” i odmówił wykluczenia drugiej narodowej blokady, jeśli opinia publiczna nie zastosuje się do zasad dystansu społecznego. Od wtorku około 13,5 miliona ludzi w Wielkiej Brytanii będzie musiało zmierzyć się z określoną formą lokalnych ograniczeń, ponieważ władze próbują kontrolować rozprzestrzenianie się choroby.

Przypadki koronawirusa wzrosły gwałtownie w ostatnich tygodniach do ponad 4000 dziennie. (Źródło:independent.co.uk)

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS