Menu

Artykuły

Artykuły (101)

Pierwsza rada w Wielkiej Brytanii zaoferowała kobietom płatny urlop po poronieniu

Rada Miejska w Londynie jest pierwszym samorządem lokalnym w kraju, który oferuje w pełni płatny urlop pracownikom, którzy poronili lub urodzili martwe dziecko. Kobiety, które cierpią z powodu utraty dziecka na dowolnym etapie ciąży, będą uprawnione do tygodniowego zwolnienia z pracy zgodnie z planami ujawnionymi  przez radę Barking i Dagenham.

Czytaj dalej...

Status osoby osiedlonej: Wciąż nie rozpatrzono tysięcy wniosków. Co, jeżeli zostaniemy bez zaświadczenia o prawie pobytu?

Zbliża się  ostateczny termin składania wniosków o status osoby osiedlonej i prawo do pozostania w Wielkiej Brytanii. Jak się okazuje, Home Office nie rozpatrzył jeszcze 320 tys. wniosków. Oznacza to, że dokumenty te mogą nie zostać przetworzone na czas, a osoby, których ta sytuacja dotyczy, zostaną bez zaświadczenia o prawie do zamieszkania w Wielkiej Brytanii. Działacze ruchu europejskiego obawiają się, że sytuacja ta spowoduje wiele przykrych  konsekwencji. Dlatego też 21 maja, w ramach "Opowieści o Dniu Działania na rzecz Brexitu" zwolennicy Ruchu będą spotykać się ze swoimi posłami, aby domagać się rzeczywistej ochrony praw obywateli UE.

Czytaj dalej...

W parku porzucono niemowlę. Policja szuka tej kobiety. Zdaniem śledczych może ona im pomóc

Policja w West Midlands opublikowała zdjęcie kobiety, z którą chcą porozmawiać w związku z porzuceniem niemowlaka w parku w Birmingham. Zdaniem śledczych, może ona posiadać informację, które pomogłoby znaleźć matkę chłopca. Dziecko zostało porzucone 22 kwietnia. Po krótkim pobycie w szpitalu malec przebywa w rodzinie zastępczej.

Czytaj dalej...

Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha skromniejsze niż zwykle

Ze względu na utrzymanie dotychczasowych obostrzeń sanitarnych i wciąż utrudniony dostęp do Little Brompton Oratory, tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski londyńskiej parafii, zostały ograniczone do Mszy św. odpustowych, które odbędą się 25 kwietnia i będę sprawowane w następujących miejscach:

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS