Logo
 Wydrukuj tę stronę

COVID na świecie: Najwięcej nowych przypadków w Wielkiej Brytanii

COVID na świecie: Najwięcej nowych przypadków w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania ma teraz więcej nowych przypadków Covid na mieszkańca niż jakikolwiek inny kraj na świecie. Od początku grudnia liczba dziennych infekcji wzrosła z 15 000 do 60 000 i nadal rośnie.

Liczba nowych codziennych przypadków koronawirusa przekroczyła 60 000 po raz pierwszy w tym tygodniu, co odpowiada ponad 800 osobom na milion. To prawie czterokrotnie więcej niż wskaźnik per capita we Włoszech, Hiszpanii i Francji i ponad 10 razy gorszy niż nowe infekcje zgłoszone podczas pierwszej fali w kwietniu ubiegłego roku.

Szacunki oparte na najnowszych danych sugerują, że około jedna na 50 osób w Wielkiej Brytanii ma obecnie wirusa. Tylko w Stanach Zjednoczonych wskaźnik zarażenia na mieszkańca jest prawie równy Wielkiej Brytanii w każdym kraju, w którym odnotowano ponad 1 milion przypadków. Liczba osób, u których wykryto Covid-19 każdego dnia w Wielkiej Brytanii, nie spadła poniżej 50 000 od 29 grudnia i gwałtownie wzrosła w ciągu ostatniego miesiąca. Od 6 grudnia średnia liczba nowych codziennych przypadków wzrosła z około 15 000 do ponad 55 000. Wielka Brytania ma obecnie łącznie ponad 2,7 miliona potwierdzonych przypadków koronawirusa, co czyni ją najbardziej dotkniętym krajem w Europie pod względem łącznej liczby przypadków. Tylko Stany Zjednoczone, Brazylia i Indie plasują się wyżej na świecie. Ostatni wzrost liczby przypadków spowodował znaczne obciążenie NHS, a liczba pacjentów szpitalnych wzrosła o 40 procent w porównaniu z pierwszą falą.

Dane z NHS England pokazują, że liczba przyjęć do szpitala osiągnęła rekordowy poziom we wtorek, ponieważ jedna placówka w Lincolnshire została zmuszona do ogłoszenia „incydentu krytycznego” w wyniku napływu nowych pacjentów z Covid-19. Szacuje się, że około trzech na 10 łóżek w szpitalach w Wielkiej Brytanii jest obecnie zajmowanych przez osoby zarażone koronawirusem, co może wzrosnąć, jeśli wskaźnik zakażeń nie spadnie. Trzecia blokada ma obecnie miejsce w Anglii, Walii, Irlandii Północnej i większości Szkocji w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. (Źródło: independent.co.uk)

Zobacz także:

© Goniec.com