Menu#GettyMuseumChallenge: ludzie z całego świata są dziełami sztuki

  • Napisane przez  Goniec.com
Twitter Twitter

Podczas pandemii koronawirusa ludzie wymyślają coraz bardziej kreatywne sposoby na zajęcie w domu. Jednym z nich jest #GettyMuseumChallenge.

Stało się to jeszcze bardziej widoczne, odkąd blokady zostały wprowadzone na całym świecie. Niektórzy ludzie musieli dać upust swojej kreatywności, czerpiąc inspirację z najbardziej rozpoznawalnych dzieł sztuki w historii.

Muzeum Getty w Los Angeles ogłosiło rozpoczęcie internetowego wyzwania, w którym zachęcono uczestników do wybrania ulubionej grafiki i odtworzenia jej przy użyciu trzech przedmiotów w ich domach.

Wielu miłośników sztuki podjęło wyzwanie z entuzjazmem, odtwarzając dzieła takie jak „Dziewczyna z perłą” Johannesa Vermeera, „American Gothic” Granta Wooda i „Icarus” Henri Matisse.

Muzeum Getty nie jest jedyną instytucją artystyczną, która zachęcała publiczność do odtwarzania cenionych dzieł sztuki.

Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku robi to samo, używając hashtagów #MetTwinning i #MetAnywhere na Instagramie.

Tymczasem konto na Instagramie zatytułowane „Tussen Kunst and Quarantaine”, przetłumaczone z języka niderlandzkiego na „Między sztuką a kwarantanną”, od połowy marca również zachęca ludzi do używania przedmiotów gospodarstwa domowego do odtwarzania znanych dzieł sztuki.

Oto niektóre z najbardziej imponujących wpisów na Twitterze #GettyMuseumChallenge:

(Independent.co.uk)

Powrót na górę