Menu


Irlandia: Polak zabity w Sylwestra. Policja apeluje o pomoc

Irlandia: Polak zabity w Sylwestra. Policja apeluje o pomoc shutterstock

40-letni Polak został kilkukrotnie ugodzony nożem. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, jednak zmarł kilka godzin później. Policja szuka sprawcy.

Jak informuje Belfast Telegraph, Marek Świder od 10 lat mieszkał w irlandzkim Ballyjamesduff. Według wstępnych informacji przyczyną zdarzenia była kłótnia podczas gry w karty, a do tragedii doszło o godzinie 23.00 na ulicy Dublin Street. Świder z kilkoma ranami kłutymi został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł 1 stycznia około godziny 9.30. 

W związku ze sprawą na razie nikt nie został zatrzymany. Policja prosi o kontakt świadków zdarzenia pod numerami 042-9694570 lub 1800 666 111. Funkcjonariusze chcieliby rozmawiać z każdym, kto przejeżdżał wspomnianą wyżej ulicą pomiędzy godziną 22.30 a północą i może mieć jakiekolwiek informacje, które pomogą w prowadzonym śledztwie. 

Jak podaje Irish Mirror, mieszkańcy miasteczka są zszokowani zajściem. – To spokojne miasteczko z życzliwymi ludźmi i nie spodziewaliśmy się, że coś takiego może stać się w noc sylwestrową – powiedział jeden z mieszkańców.

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę