Menu


Nie żyje najbardziej poszukiwana brytyjska terrorystka?

Nie żyje najbardziej poszukiwana brytyjska terrorystka? Twitter/The Sun

Sally Jones, która przez Internet rekrutowała do tzw. Państwa Islamskiego (IS), została zabita w ataku amerykańskiego drona na syryjsko-irackim pograniczu – poinformował brytyjski dziennik „The Sun”.

Sally Jones, nazywana też „Białą Wdową”, była najbardziej poszukiwaną brytyjską terrorystką. Kobieta w 2013 roku przeszła na islam i zajęła się rekrutowaniem członków, głównie kobiet, do tzw. Państwa Islamskiego oraz zamieszczaniem w sieci propagandowych treści. The Sun, który powołuje się na źródła wywiadowcze, poinformował, że Jones zginęła   w czerwcu na syryjsko-irackim pograniczu. Wraz z kobietą zginął prawdopodobnie jej 12-letni syn, choć Pentagon nie potwierdza tych informacji.

„Biała Wdowa” zachęcała też do przeprowadzania zamachów na terenie Wielkiej Brytanii i oferowała pomoc w przygotowaniu ładunków wybuchowych. W sieci krążyło natomiast zdjęcie Jones, przebranej w habit zakonnicy i trzymające pistolet wymierzony w aparat.

Amerykański wywiad, oświadczył, że ze względu na brak możliwości pobrania materiału DNA, nie można mieć stu procentowej pewności, że Jones nie żyje.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę