Menu10-letni ojcobójca uznany winnym zbrodni

  • Napisane przez 
10-letni ojcobójca uznany winnym zbrodni
Sąd w Riverside uznał, że Johseph Hall jest winnym zabójstwa drugiego stopnia. Kiedy zabił ojca neonazistę miał zaledwie 10 lat.

Głośna sprawa zabójstwa lokalnego przywódcy neonazistów, 32-letniego Jeffa Halla, wstrząsnęła Kalifornią przed dwoma laty. Odbywającemu się w Riverside procesowi małoletniego zabójcy towarzyszy ogromne zainteresowanie. 

10-letni Joseph Hall strzelił ojcu w głowę z jego własnej broni. Chłopiec zeznał, że czekał na moment, w którym będzie mógł dokonać zabójstwa. Powiedział także, "to się musiało skończyć". Sąd jednak uznał, że chłopiec nie działał z premedytacją. Wziął także pod uwagę, że ojciec znęcał się nad nim i dziecko było wychowywane w atmosferze agresji. 
 
W toku dochodzenia próbowano dociec przyczyny, dla której dziecko targnęło się na życie własnego ojca. Jedną z hipotez był fakt, że Jeff Hall zamiarzał się rozstać ze macochą chłopca, do czego 10-latek nie chciał dopuścić. Początkowo kobieta wzięła winę za zabójstwo na siebie, jednak później wycofała zeznanie. 
 
 
Inspiracją dla Josepha miał być film, w którym syn zabija swojego ojca. Jego plan był dokładnym odzwierciedleniem scenariusza filmowego. 
 
Wyrok wobec 12-letniego dziś Josepha Halla ma zostać wydany 15 lutego. Najwyższy wymiar kary, jaki sąd może orzec, to pozbawienie wolności do ukończenia 23. roku życia. To maksymalny wyrok przewidziany dla tak młodego wieku. Chłopiec będzie mógł odbywać karę w zakładzie penitencjarnym dla młodocianych lub w wyznaczonym ośrodku wychowawczym, gdzie będzie poddawany terapii. 
 
 
 
Powrót na górę