Menu


Przeprowadzono sondę. Dla Brytyjczyków weganizm jest nudny

Przeprowadzono sondę. Dla Brytyjczyków weganizm jest nudny shutterstock

Firma Violife przeprowadziła ankietę, w której poruszono temat diety wegańskiej. Dla większości ankietowanych weganizm jest nudny i prędzej zrezygnują na dłuższy czas z alkoholu niż przejdą na dietę bezmięsną. 

Brytyjczycy stwierdzili, że dieta wegańska wiąże się z wiecznym głodem oraz nudą. A to może wiązać się z niepotrzebną irytacją i koniecznością planowania swoich posiłków dzień wcześniej. 

Część z badanych osób przyznało, że chciało przejść na weganizm, jednak doszli do wniosku, że nie są w stanie zrezygnować z produktów mlecznych oraz przede wszystkim z mięsa. Wiele osób stwierdziło, że bardzo tęskniłoby za serami, szczególnie na pizzy, tostach, etc.

Wyniki wykazały również, że mieszkańcy Wysp nie do końca znają specyfikę diety wegańskiej, co 10 osoba nie wie, co jedzą, odpowiadając w ankiecie, że weganie mogą zjeść galaretkę, która przecież zawiera żelatynę, pozyskiwaną ze skór, kości i ścięgien. Ponadto, 22% badanych odpowiedziało, że weganie mogą jeść miód, ale za to nie mogą spożywać sałaty. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę