Menu


Stan wyjątkowy na Wyspach? Mieszkańcy gromadzą zapasy żywności

Stan wyjątkowy na Wyspach? Mieszkańcy gromadzą zapasy żywności shutterstock

Pojawiła się nowa strona internetowa, na której pojawiła się lista produktów do zgromadzenia przed Brexitem. Ma ona wymiar żartobliwy, jednak wiele osób korzysta z tego spisu i gromadzi zapasy. 

Została uruchomiona strona BrexitPrepping.com, na której mieszkańcy Wielkiej Brytanii znajdą listę produktów, które warto zgromadzić przed „niepewnymi czasami po wyjściu UK z UE”. 

Spis podzielono na trzy opcje, zależne od wielkości paniki danego mieszkańca i czasu na ile może wystarczyć: „małe zaniepokojenie”, „poważne zmartwienie” oraz „panika”. Po wybraniu odpowiedniego, wyskakuje odpowiednia lista produktów, które warto zakupić. Co ciekawe, jest ona połączona z Tesco i bezpośrednio z tej strony można zamówić towar z tego sklepu. 

Pierwsza opcja wystarczy na przetrwanie tygodnia, druga na miesiąc, zaś trzecia – na trzy tygodnie. Na liście znalazły się m.in. prawie sto puszek sardynek, 480 torebek herbaty, czerwone wino, peklowana wołowina, czy też puszki z fasolą. 

Strona powstała pół żartem, pół serio, jednak wiele osób bierze te komunikaty i listę produktów do zgromadzenia na poważnienie i wybiera się na duże zakupy spożywcze. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę