Menu


Z radarów zniknął samolot z piłkarzem Premier League

Z radarów zniknął samolot z piłkarzem Premier League screen/Twitter.com

Zaginął samolot, którym leciał nowy zawodnik Cardiff City – Emiliano Sala. Maszyna zniknęła z radarów nad kanałem La Manche. Trwają poszukiwania. 

Prywatny samolot wyleciał o 19:15 z Nantes w poniedziałek. W pewnym momencie, pilot skontaktował się z kontrolerem ruchu portu lotniczego, który znajdował się na wyspie Jersey z prośbą o lądowanie. Niestety kontakt się urwał, samolot znajdował się wtedy 700 metrów nad poziomem morza. 

W samolocie znajdował się argentyński piłkarz Emiliano Sala, który został kupiony przez klub piłkarski Cardiff City. Wraz z nim leciała jeszcze jedna osoba. 

Emiliano Salo wysłał również wiadomość głosową za pomocą aplikacji WhatsApp do swoich najbliższych:

- Jestem w samolocie. Wygląda jakby miał się zaraz rozpaść na kawałki. Lecę do Cardiff, jutro już zaczynamy, po południu mam pierwszy trening. Zobaczymy, co się wydarzy. U Was wszystko w porządku? Jeśli za półtorej godziny nie dostaniecie wiadomości ode mnie, to już będziecie wiedzieć, co się ze mną stało. Nie wiem, czy kogoś po mnie wyślą, bo pewnie nie będą w stanie mnie znaleźć. Jestem przerażony! 

Po niepokojących sygnałach, a właściwie po zniknięciu awionetki z radarów, rozpoczęto poszukiwania, które trwały do 2 w nocy, jednak wstrzymano działania ze względu na silny wiatr na Oceanie Atlantyckim. Wznowiono akcję o 8 rano. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę